Strona główna   Rośliny   Zwierzęta   Technika   Zima   Glony   Oczko   Listy   Linki   Mapa serwisu   Forum   Sklep

Oase

Pompy i filtry do oczek wodnych i stawów firmy Oase


Oczko wodne lub staw to wyjątkowe miejsce w ogrodzie, gdyż ma znaczący wpływ na atrakcyjność jego wyglądu. Woda to jeden z lepszych środków kształtowania terenu - może tryskać, pluskać, płynąć lub po prostu gromadzić się w zbiorniku. Ma niewątpliwą wartość dekoracyjną dla każdego ogrodu - odbija refleksy światła i o każdej porze roku potrafi stwarzać inny nastrój. Oczko wodne lub staw może mieć charakter naturalny, rekreacyjny albo hodowlany. Wzbogacając zbiornik wodny o fontanny, strumienie i kaskady możemy sprawić, że będzie stanowił interesujący, przyciągający oko element architektury ogrodu. Utrzymanie krystalicznie czystej wody jest jednak niemożliwe bez zastosowania systemu pomp, filtrów i urządzeń do napowietrzania.

Renomowana firma Oase proponuje pompy do stawów, dużych i małych oczek wodnych. W ofercie znajdują się także systemy filtracyjne o różnej wydajności.

Pompa - serce ogrodowego stawu

Pompa Oase Pompa to urządzenie, w które powinien zaopatrzyć się każdy właściciel stawu lub oczka wodnego. Jej podstawowym zadaniem jest wprawienie wody w ruch, a więc zasilanie strumieni, wodospadów lub kaskad. Pompa będzie również niezbędna do zasilania systemu filtracyjnego, w którego skład wchodzą filtry, magnetyzery i lampy UV. Rośliny i ryby potrzebują czystej i dobrze napowietrzonej wody, którą może zapewnić jedynie dobrze dobrana pompa. W ofercie firmy Oase występują pompy przeznaczone do współpracy z filtrami, pompy zasilające kaskady, strumienie i fontanny oraz pompy uniwersalne, które łączą wszystkie te funkcje. Dobór pompy warto powierzyć doświadczonemu projektantowi, zajmującemu się budową oczka wodnego lub stawu. Potrafi on wybrać najodpowiedniejszy rodzaj pompy i określić jej parametry ważne dla prawidłowej pracy. Należą do nich wydajność oraz wysokość strumienia wody, na jaką urządzenie ma ją tłoczyć.

Filtr do oczka wodnego lub stawu gwarancja czystej wody

Systemy filtracyjne gwarantują zachowanie czystej wody w stawie lub oczku wodnym. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii filtry firmy Oase sprawiają, że woda nie mętnieje, a jej jakość stwarza odpowiednie warunki do życia ryb i innych mieszkańców stawu. Filtry odgrywają ważną rolę w utrzymaniu równowagi biologicznej każdego zbiornika wodnego. Usuwają z wody cząstki stałe zanieczyszczeń i rozkładają biologiczne zanieczyszczenia organiczne, jakie dostają się do wody na skutek wpływu środowiska zewnętrznego oraz rozkładu rybich ekskrementów i roślin. Na gąbkach urządzeń filtracyjnych gromadzą się także mikroorganizmy przyczyniające się do utrzymania dobrej jakości wody. Ich zadaniem jest pochłanianie nadwyżek składników pokarmowych. Filtry są również nieodzowne w zwalczaniu glonów. Niszcząc ściany komórkowe np. zielenic oczyszczają staw.

Jaki filtr wybrać?

Filtr OaseFirma Oase proponuje systemy filtrów przepływowych i ciśnieniowych. Filtry ciśnieniowe prawie całkowicie zakopuje się obok stawu, a przepływająca woda jest transportowana pod ciśnieniem. Tego rodzaju filtry idealnie nadają się do zasilania strumienia, wodospadu lub kaskady. Stosuje się je w małych i średnich stawach. Do stawów średnich i dużych dobierane są filtry przepływowe. Montuje się je także w zbiornikach wodnych, w których hoduje się karpie koi. Filtry przepływowe umieszczone zostają nad taflą wody przy samym brzegu stawu. Dzięki takiemu rozwiązaniu przepływ wody opiera się na grawitacji. Wydajność systemu filtracyjnego musi być dopasowana do wielkości stawu oraz stopnia jego zarybienia. Stosowanie systemu filtracyjnego od wczesnej wiosny do późnej jesieni pozwoli na zachowanie czystej, zdrowej wody, w której glony i zanieczyszczenia nie będą miały szans rozwoju. Dobór odpowiedniego systemu filtracyjnego warto powierzyć doświadczonemu projektantowi. Dopasuje on filtr do rozmiaru i specyfiki zbiornika wodnego ? oczka lub stawu.

Zaufaj profesjonalistom

Choć pompy i systemy filtracyjne można dobrać samemu, to jednak brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia prowadzi do popełniania wielu błędów. Ich rezultatem może być brudna i niezdrowa woda, jej nieestetyczny wygląd oraz brak warunków do rozwoju fauny i flory. Warto więc zaufać profesjonalnej firmie, która posłuży radą oraz zajmie się dostawą sprzętu wysokiej jakości. Gordo Studio proponuje wysokiej jakości pompy i filtry uznawanej firmy Oase. Stosowane przez nas pompy wodne i systemy filtracyjne sprawiają, że woda w stawie lub oczku wodnym odznacza się krystaliczną czystością. Brak zanieczyszczeń i glonów sprawi, iż stanie się ona zdrowa oraz przyciągnie każde oko spragnione miłych widoków. Nasza firma oferuje profesjonalne rady, ciekawe projekty oraz sprzęt najwyższej jakości. Dzięki naszej pomocy możesz stworzyć w swoim ogrodzie niepowtarzalny i pełen uroku wodny zakątek.

www.oczkawodne.co - Sklep z artykułami OASE
www.oczkawodne.gordostudio.pl - Budowa oczek wodnychArtykuł sponsorowany przez Gordo Sudio

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów tylko za zgodą autora strony. Copyright © by AurorA 1998-2012.

Strona powstała:   1 grudnia 2010.   Ostatnio aktualizowano: 29-3-2012   Odsłon w serwisie: 141573   Wizyt na stronie:    On line: 5